INICIO   ARCHIVO   CONTACTO
30-12-2006
- Con nuestros mejores deseos para el nuevo año 2007
29-12-2006
La Red Ford de Canarias con un Fiesta ST de Bio-Ethanol
29-12-2006
Interior postal navideña de JAS en 2006
28-12-2006
Acuerdo GAS GAS-Jordi Tarrés para la Formación de Jóvenes Promesas
27-12-2006
Gran inscripción para unas G-Series listas para arrancar
26-12-2006
Adam Raga (GAS GAS), Subcampeón de España de Trial Indoor
24-12-2006
Aurèlia Martí (BMW), consigue vencer su primera final absoluta en el trofeo Andrós
21-12-2006
Equipo PROmotor-Les Comes. De izquierda a derecha: Moi Torrellardona, Pep Vila y Ioannes Osorio
21-12-2006
Cuarto Dakar consecutivo para el equipo PROmotor-Les Comes
20-12-2006
Resultados Pilotos RACC 2006
Noticias en RSS
Fotos en RSS
 
Escoger Opción Escoger evento Fecha inicio Fecha fin Fotos
 
  RACC AUTOMÓVIL CLUB  

Resultats Pilots RACC 2006

 

AUTOMOBILISME

 

Circuits internacionals

 

Dani Clos

Campió d’Itàlia de Fórmula Renault 2.0

7è Eurocup Fórmula Renault 2.0 (Jenzer Motorsport)

 

Jaume Alguersuari

Campió Winter Series Fórmula Renault 2.0

10è Campionat d’Itàlia de Fórmula Renault 2.0

12è Eurocup Fórmula Renault 2.0 (Cram Competition)

 

Pedro Martínez de la Rosa

11è Campionat del Món de Fórmula 1 (McLaren-Mercedes)

 

Borja García

Sotscampió World Series FR 3.5 (RC Motorsport)

 

Joaquín Folch

Sotscampió FIA Thoroughbred Grand Prix (Brabham)

 

Marc Gené

Pilot de proves de la Scuderia Ferrari de Fórmula 1

 

Ángel Burgueño

4t Le Mans Series LMP2 (Lola-ASM/Chamberlain)

30è Campionat d’Espanya de GT (20è GTA)

 

Jordi Gené

10è FIA WTCC (Seat Sport)

69è Campionat d’Espanya de GT (Seat)

 

Oriol Servià

11è Champ Car World Series (PKV Racing-Gulfstream-Bell Micro/Lola-Ford)

 

Oliver Campos

25è Eurocup FR 2.0 (Jenzer) i 22è Campionat d’Itàlia de F-Renault 2.0 (Facondini)

 

Ral.lis i raids internacionals

 

Marc Blàzquez

(Jordi Mercader, copilot)

Campió del Món FIA de Bajas

Campió d’Espanya de Ral.lis TT (Nissan)

 

Daniel Sordo

(Marc Martí, copilot)

5è Campionat del Món WRC (Kronos Total-Citroën)

 

Xevi Pons

7è Campionat del Món WRC (Kronos Total-Citroën)

 

Carlos Sainz

11è Lisboa-Dakar (VW Motorsport)

 

Josep Maria Servià

16è Lisboa-Dakar (Schlesser-Ford)

 

Salvador Servià

48è Lisboa-Dakar (Motor Cadí BMW)

 

Circuits nacionals

 

Daniel Campos

Campió Màster Júnior Fórmula

23è Campionat d’Itàlia de FR 2.0 (Euronova)

Miquel Molina

6è Campionat d’Espanya de Fórmula 3 (Racing Engineering)

32è World Series FR 3.5 (GD Racing)

 

Nil Montserrat

9è Campionat d’Espanya de Fórmula 3 (Elide Racing)

 

Marcel Costa

2n 24 hores de Barcelona (Seat); FIA WTCC (BMW)

 

Siso Cunill

6è Copa d’Espanya de F3 i 20è general (GTA)

18è Open Masters Inter-A (karting)

21è Campionat de Bèlgica de F-Júnior 1600

 

Rafael Gallego

Campió Copa Hyundai Getz dièsel

 

Francesc Gutiérrez

8è Campionat d’Espanya GT (9è GTA/Mosler)

40è Open International GT (Mosler-Motor Competición)

5è 24 hores de Barcelona (Seat)

 

Luis Pérez Sala

20è Campionat d’Espanya GT (21è GTA/Ferrari)

 

Arnau Merlos

8è Copa Nissan Micra

 

Marc Carol

Campionat d’Espanya GT (Mosler GTA)

 

Xavier Barrio

3r Campionat de Catalunya de Fórmula 2000 (Nissan/Toyota)

 

Roc Vives

8è Campionat de Catalunya de Fórmula 2000 (Nissan)

 

Ral·lis nacionals

 

Dani Solà

(Xavier Amigo, copilot)

Campió d’Espanya d’asfalt (Citroën-Auto Laca)

Sotscampió d’Espanya de terra (Mitsubishi)

 

Josep Basols

(Álex Haro, copilot)

Guanyador Desafío Peugeot

26è Campionat d’Espanya (Peugeot)

 

Joan Vinyes

3r Campionat d’Espanya de terra (Subaru)

15è Campionat d’Espanya d’asfalt (Renault)

 

Manuel Rueda

7è Campionat d’Espanya d’asfalt (Renault)

 

Albert Llovera

3r Campionat d’Espanya de terra 2 rodes motrius i 15è absolut (Fiat)

 

Óscar Mascaró

4t Desafío Peugeot, 18è Campionat de Catalunya (Peugeot)

 

Miguel Angel García

5è Campionat d’Espanya de terra 2 rodes motrius i 18è absolut (Fiat)

 

Josep Maria Membrado

5è Campionat de Catalunya d’asfalt i 2n grup A (Renault)

14è Campionat d’Espanya d’asfalt i 11è grup N (Mitsubishi)

 

Ramon Gené

11è Desafío Peugeot

 

David Colldecarrera

16è Campionat d’Espanya d’asfalt i 8è Grup N (Mitsubishi)

 

Luis Manuel Carballido

17è Campionat d’Espanya d’asfalt (Citroën C-2/S1600)

 

Samuel Jesús Lemes

25è Campionat d’Espanya de terra (Mitsubishi)

 

Joan Roca

31è Campionat d’Espanya de Terra (Mitsubishi)

 

Muntanya nacional

 

Xavier Riera

Sotscampió d’Espanya absolut i A2 (BMW)

 

Jordi Martínez

6è Campionat de Catalunya i 3er grup CM (Speed Car)

 

Kàrting

 

Miki Monràs

Campió d’Europa ICA Júnior

Campió d’Espanya Júnior

14è Open Masters ICA-Júnior

 

Aleix Alcaraz

5è Campionat del Món ICA

31è Open Masters ICA

8è Campionat d’Espanya Inter A

Monoplaces:

6è Campionat de Catalunya Fórmula 2000 (Renault)

7è Winter Series Fórmula Renault 2.0

 

Cristian Cano

8è Campionat d’Espanya Inter C

12è Campionat de Catalunya ICC

 

Albert Costa

17è Open Masters ICA

30è Campionat del Món ICA

28è Campionat d’Espanya Inter A

 

Jordi Cunill

15è Open Masters ICA Júnior

9è Campionat d’Espanya Júnior

 

 

MOTOCICLISME

 

Velocitat internacional

 

Jorge Lorenzo

Campió del Món de 250 (Fortuna Aprilia/Motorsport 48)

 

Dani Pedrosa

5è Campionat del Món de MotoGP (Repsol-Honda HRC)

 

Toni Elias

9è Campionat del Món de MotoGP (Fortuna Honda)

 

Joan Olivé

10è Campionat del Món de 125 (SSM Racing-Aprilia)

 

Rubén Xaus

14è Campionat del Món de Superbikes (Sterilgarda-Berik Ducati)

 

Carles Checa

15è Campionat del Món de MotoGP (Tech 3-Yamaha)

 

Aleix Espargaró

19è Campionat del Món de 250 (Würth-Honda-BQR)

 

Off-road internacional i nacional

 

Laia Sanz

Campiona del Món, d’Europa i d’Espanya de Trial femení (Repsol-Montesa HRC)

 

Velocitat nacional

 

Pol Espargaró

Campió d’Espanya de 125 (RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)

20è Campionat del Món de 125 (Campetella Racing)

 

Pere Tutusaus

6è Campionat d’Espanya de 125

(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)

 

Marc Màrquez

Campió de Catalunya de 125

8è Campionat d’Espanya de 125

(Honda-Monlau Competición)

 

Alberto Moncayo

Sotscampió de Catalunya de 125

(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)

 

Francesc Tete Martínez

3r Campionat de Catalunya de 125

(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)

 

Ricard Cardús

10è Campionat d’Espanya de 125 i de Catalunya de 125

(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)

 

Isaac Viñales

20è Campionat d’Espanya de 125

(Red Bull MotoGP-Honda)

 

RESULTADOS VOLANT RACC

 

Volant RACC-Desafío Peugeot Catalunya

 

Jordi Martí-Gabriel Sánchez

2n Marc Agustí-Antoni Viñas

3r Climent Domingo - Isaac Pujol

 

Volante RACC Levante

 

Fco. Javier Romero-Miguel Ángel Albero

2n Francisco Barrera-Óscar Barrera

3r Rubén Gómez-Claudio Sáiz

 

Desafío Peugeot Asturias-Trofeo Auto Nalón-Volante RACC

 

Sergio González-Álvaro Augusto

2n Francisco Cima-Gabriel Suárez

3r Alfredo Tamés-Iván Garrido

 

Volante RACC-Desafío Peugeot Andalucía

 

Ángel Pérez-Toñi Ibarra

2n Juan Camacho-Óscar Adán

3r David Pérez-Ernesto Tejada

 

Volante RACC Galicia

 

Víctor M. Senra-David Vázquez

2n Pablo Rey-Carlos Ameneiro

3r Óscar Garre-Cándido Carrera